Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Łódzkie: Wojewódzki budżet obywatelski bez projektów transportowych

Dalej Wstecz
Data publikacji:
02-11-2024
Ostatnia modyfikacja:
25-10-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
TP

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Łódzkie: Wojewódzki budżet obywatelski bez projektów transportowych
fot. UM Sieradz
Wśród przedsięwzięć wyłonionych w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego nie znajdziemy przedsięwzięć z obszaru transportu zbiorowego. Wsparcie nie zostało przyznane również na inwestycje rowerowe. W poprzednich latach z puli środków programu Łódzkie na Plus finansowane były m.in. drogi dla rowerów czy chodniki.

Samorząd województwa łódzkiego opublikował listę przedsięwzięć wyłonionych w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Nosi on nazwę Łódzkie na Plus, a pula środków przeznaczonych na realizację programu wynosi 8 mln zł. Plebiscyt obejmuje zadania ogólnowojewódzkie oraz o randze powiatowej.

Zyskają tylko kierowcy. Nowe miejsca parkingowe

W tym roku na liście nie znajdziemy ani jednego zadania związanego z transportem publicznym. Wsparcie nie będzie też udzielone podmiotom zarządzającym infrastrukturą pieszą czy rowerową. Tymczasem w latach ubiegłych regularnie wyłaniano projekty dotyczące budowy lub remontu chodników czy dróg rowerowych.

Jedynym przedsięwzięciem powiązanym z infrastrukturą komunikacyjną będzie budowa miejsc parkingowych na terenie szpitala wojewódzkiego w Sieradzu. Jak wynika z przesłanej nam dokumentacji, na ten cel przeznaczone zostanie aż 500 tys. złotych, a więc szesnasta część wszystkich środków w całym budżecie obywatelskim. W powiecie uniejowskim ma odbyć się zaś rajd rowerowy szlakiem przystanków autobusowych, które przyozdobiono grafikami nawiązującymi do kultury folkowej.

– W tym roku zdecydowanie królowały projekty związane ze sportem, turystyką i rekreacją – komentuje Wydział Mediów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Inne obszary silnie reprezentowane w wynikach to kultura, edukacja i szeroko pojęta ochrona zdrowia. Wojewódzkie środki pomogą też przy organizacji wielu wydarzeń, w tym warsztatów folklorystycznych, pikników, spływów kajakowych itp.

Nie zawsze szacunki kosztów są poprawne

Dodajmy, że realizacja zadań związanych z infrastrukturą dla niechronionych uczestników ruchu drogowego sprawiała w poprzednich latach spore problemy. Wartość projektów często była bowiem niedoszacowana. Część inwestycji prowadzono zaś z dużym opóźnieniem np. z powodu kilkakrotnie ogłaszanego przetargu.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5